23 kwietnia 2024

Ślub Info

Organizacja ślubów

Idealna druhna – jaka powinna być i jak ją wybrać?

Pomocna, zaradna, otwarta na pomysły, wspierająca, realistka, bratnia dusza… To tylko niektóre z epitetów, jakimi powinna charakteryzować się idealna druhna. Wybranie tej jedynej może być trudną decyzją, zwłaszcza, gdy masz kilka bardzo dobrych przyjaciółek.
Sprawa jest prosta, gdy Twoją druhną jest Twoja przyjaciółka, z którą znasz się od lat. Od zawsze wiedziałaś, że to będzie właśnie ona. Zna cię najlepiej, być może towarzyszyła Ci w czasie poznawania Twojego narzeczonego, a może nawet była kimś w rodzaju swatki. Jeśli jest ktoś taki, to jesteś szczęściarą. Będzie dobrze wiedziała, czego chcesz i jak wyobrażasz sobie swoje wesele, a przede wszystkim wieczór panieński, bo to za niego będzie odpowiedzialna.

Jak wybrać idealną sukienkę na ślub?

Sprawa komplikuje się, gdy masz kilka równorzędnych koleżanek i trudno którąś wyróżnić. Ale także tutaj nie jest tak źle. Możesz poprosić kilka. Być może wyda się to trochę amerykańskie, ale w obecnym świecie czerpie się wzorce z różnych kultur. Możesz zatem śmiało poprosić kilka druhen. Każda może być odpowiedzialna za coś innego. Jedna np. od spraw formalnych, druga od dbania o Twój wizerunek, trzecia od płacenia usługodawcom. Każda będzie czuła się doceniona i potrzebna.
W najtrudniejszej sytuacji są panny młode, które nie mają dobrej kandydatki. Co jeśli, nie masz grona przyjaciółek, a kontakt z Twoją najlepszą z okresu liceum urwał się? Nie masz siostry, ani naprawdę żadnej bliskiej osoby? W takim wypadku możesz poszukać po swoich dalszych koleżankach lub po rodzinie. Pamiętaj jednak, że powinna być to osoba o podobnym spojrzeniu na świat do Twojego, tak aby nie było niepotrzebnych zgrzytów. Ma być to osoba, która pomaga i wspiera, a nie krytykuje i mówi, że się nie uda. Wybieraj optymistki, z nimi jest łatwiej przetrwać ten stresujący czas.
Głowa do góry, wypisz cechy Twojej idealnej druhny i wyruszaj na poszukiwania!