10 grudnia 2024

Ślub Info

Organizacja ślubów

Poznaj najdziwniejsze tradycje ślubne

Przedstawiamy niektóre z niezwykłych tradycji ślubnych na świecie, od francuskiego rytuału La Soupe przyprawiającego o rozstrój żołądka i niemieckiego zgniatania talerzy, po zakaz kąpieli po ślubie na Borneo i płaczące panny młode w Chinach.

Bicie stóp pana młodego

Po ceremoniach ślubnych niektórzy południowokoreańscy panowie młodzi, zanim będą mogli odejść ze swoimi nowymi żonami, poddawani są pewnemu rytuałowi: tupaniu nogami. Koledzy lub krewni zdejmują buty pana młodego i wiążą jego kostki liną, po czym na zmianę biją jego stopy kijem lub, w niektórych przypadkach, suszoną rybą.

Choć oczywiście rytuał jest bolesny, szybko się kończy i ma być bardziej zabawą niż aktem kary, a najwyraźniej, ponieważ pan młody jest często przesłuchiwany i wypytywany podczas tego aktu, bicie stóp ma być testem postawy świeżo upieczonego męża. siły i charakteru.

Plucie w masajskich małżeństwach

Podczas wesel wśród Masajów w Kenii często istnieje zwyczaj, że ojciec panny młodej pluje na głowę i piersi swojej córki, zanim ta odejdzie z nowym mężem. To, co w niektórych kulturach może wydawać się dziwnym i lekceważącym zwyczajem, w rzeczywistości ma sens w kulturze Masajów, gdzie plucie jest uważane za symbol szczęścia i pomyślności. Chcesz odwiedzić Kenię? Zajrzyj na bestholidays.pl, gdzie zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje o tym kraju.

Plucie można zaobserwować również w innych obszarach kultury Masajów: masajscy współplemieńcy plują sobie w ręce przed podaniem ręki starszym na znak szacunku, a tradycją jest również plucie na nowo narodzone masajskie dzieci, aby odstraszyć pecha.

Czernienie

Jest to jedna z najdziwniejszych tradycji ślubnych, odbywa się w Szkocji, zwykle w Orkadach, Fife, Aberdeenshire i Angus, panowie młodzi i przyszłe panny młode są poddawane szczególnie niechlujnemu rytuałowi znanemu jako „blacking”.

Zazwyczaj blacking odbywa się dzień przed ślubem i polega na tym, że przyjaciele panny młodej lub pana młodego chwytają przyszłe panny młode i pokrywają je mieszanką melasy, sadzy, piór i mąki, a następnie głośno paradują po ulicach. Jak podaje Uniwersytet Highlands and Islands w Inverness, tradycja ta jest realizowana w celu odpędzenia złych duchów.