23 lipca 2024

Ślub Info

Organizacja ślubów

Randkowanie w internecie

Tradycyjne zaloty zanikają. Od narodzin Internetu, sposoby randek i swatania zmieniły się. Zaczęło się od tradycyjnych czatów i portali randkowych, ale w ostatnich latach aplikacje mobilne stają się coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach, kiedy przyjaciel mówi ci, że poznał kogoś na siłowni, w barze lub w pracy, jest to zaskoczeniem. Postęp technologiczny przeniósł flirt do świata online.

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się tysiące aplikacji zaprojektowanych i przeznaczonych do poznawania ludzi. Odniosły sukces dzięki temu, że za jednym kliknięciem masz możliwość czatowania z setkami ludzi. Ale czy aplikacje randkowe są naprawdę tak fantastyczne i oferują tak wiele korzyści? Jak wszystko na tym świecie mają one swoje zalety i wady. Moglibyśmy tworzyć niekończącą się listę wad i zalet, ale wymieńmy te najbardziej powszechne.

Zalety:

– Łatwość: jak już wspomnieliśmy wcześniej, jedną z zalet randek online jest wygoda logowania się do aplikacji i możliwość znalezienia setek opcji.

– Nowe możliwości: świat online łączy cię z ludźmi, których prawdopodobnie nigdy nie spotkałbyś w inny sposób. To otwiera nieskończone możliwości.

– Przezwyciężanie nieśmiałości: Internet jest idealny dla tych ludzi, którzy są bardziej introwertyczni, bardziej bojaźliwi, bardziej niepewni w uwodzeniu. Daje Ci to szansę na poznanie ludzi bez konieczności nawiązywania pierwszego kontaktu, tego „cześć!” twarzą w twarz. W ten sposób unikamy początkowego poczucia ewentualnego odrzucenia i dzięki temu czujemy się bardziej pewni siebie.

– Poznanie intencje: przed zaproponowaniem spotkania lub rozpoczęciem rozmowy w celu wzajemnego poznania się, możemy zadać odpowiednie pytania, aby dowiedzieć się, czy dana osoba ma takie same intencje i czy spełnia te podstawowe i fundamentalne wymagania, aby móc kontynuować jej poznawanie. Możemy stworzyć filtr, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak.

Wady:

– Oszustwa: poprzez Internet mamy możliwość oszukiwania, kreowania się na kogoś, kim nie jesteśmy i grania na uczuciach drugiej osoby. Może to prowadzić do frustracji, rozczarowania, itp. Do tego oczywiście dochodzą poważniejsze oszustwa finansowe, czy kradzieże podczas randki.

– Niewielkie zaangażowanie: mając do dyspozycji tak wiele opcji prowadzi to do rozmowy z wieloma osobami w tym samym czasie. To nie będzie sprzyjać potencjalnej więzi.

– Oczekiwania: kiedy rozmawiamy z kimś na czacie, są aspekty, których nie możemy ocenić, dopóki nie spotkamy się twarzą w twarz. Mamy tendencję do wyobrażania sobie tych aspektów zgodnie z naszymi upodobaniami, uzupełniamy brakujące informacje tym, czego byśmy chcieli, tworząc idealizację, która w momencie randki może prowadzić do rozczarowania.